ATÜ Duty Free:

Duty free sektöründe dünya liderleri arasında uluslararası bir firma

ATÜ Duty Free’de İş Hayatı

 

Çalışanlarımızın işimizin tam merkezinde olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımızın her birinin gelişimi bizim başarımız için esastır. İlham verici ve ödüllendirici bir çalışma ortamı sağlayarak, kalite, tutarlılık ve yeteneğin sürekliliğini sağlıyoruz.

Her çalışanı en uygun iş ile eşleştireceğimize ve kapsamlı eğitim programları sağlayacağımıza söz veriyoruz. Bizim dünyaca ünlü Perakende Enstitüsü – üstün hizmet merkezi – personelimizi ve yöneticilerimizi yetiştirmek ve geliştirmek için özel olarak kuruldu. Buradaki dersler arasında, kategori yönetimi, müşteri hizmetleri, satış teknikleri, liderlik ve misafirperverlik konusunda personel gelişimi, satış noktası teknolojisi ve uluslararası kültürler yer almaktadır. Giderek daha talepkar olan ve değişen havaalanı pazarında, bunun bizim personel kalite düzeyini oluşturacağına ve bize büyük bir rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.

Bizim tazminat paketimiz genellikle sektör ortalamasından daha yüksektir ve her zaman en iyi çalışanları ödüllendirmek amaçlanmaktadır.

Firmamızın kalp atışı olarak gördüğümüz çok basit bir sloganımız var: ‘Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler, Mutlu ATÜ Duty Free’.

İşimiz kendi sahip olduğu değerler ile tanımlanır. Biz dürüstlük ve bütünlüğe inanıyoruz, değişimi hoş karşılıyor, birbirimize değer veriyoruz ve herkesin söz sahibi olduğu bir ekip olarak hareket ediyoruz. Biz bir aileyiz.

Dünya çapında iş kurduğumuz her yerde, bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.

En yetenekli kişileri istihdam ederek yerel istihdama katkıda bulunuyor ve onları, sıklıkla ikinci dil olarak İngilizceyi içeren bizim dünya standartlarında eğitimimiz ile donatıyoruz. Biz burada dar görüşlü bir yaklaşım benimsemiyoruz. Operasyonlarımızın küresel kapsamı nedeniyle, eğitimimiz; ayrıca dünyayı kucaklayan bir müşteri tabanı ile ilgilenmek için büyük miktarda kültürel eğitimi de içerir.

Ersan Arcan
Genaral Manager

 

”ATÜ, son derece dinamik bir sektörde giderek gelişen ve büyüyen bir yapıya sahip. ATÜ “Retail Institute” adını verdiğimiz eğitim merkezimizde sağladığımız eğitim programlarıyla çalışanlarımıza çok değerli kariyer imkanları sunduğumuza inanıyoruz.

Çalışanlarımız, işimizi ve şirketimizi temsil ediyorlar. Bu sebeple, onlarla “ATÜ Stili” iletişim kurarak müşterilerimizle de bu tarz iletişimi benimsemelerini bekliyoruz. ATÜ Stili iletişim, şirketimiz içinde herkesin bireysel olarak kendi görüşlerini paylaştığı şeffaf bir sistemdir ve müşterilerimize kişiselleştirilmiş hizmet sunabilmemiz için benzersiz bir iletişim yöntemidir.

hr

Dünya çapında iş kurduğumuz her yerde, bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.

En yetenekli kişileri istihdam ederek yerel istihdama katkıda bulunuyor ve onları, sıklıkla ikinci dil olarak İngilizceyi içeren bizim dünya standartlarında eğitimimiz ile donatıyoruz. Operasyonlarımızın küresel kapsamı nedeniyle, eğitimimiz; ayrıca dünyayı kucaklayan bir müşteri tabanı ile ilgilenmek için büyük miktarda kültürel eğitimi de içermektedir.

Çalışanlarımızın işimizin tam merkezinde olduğuna inanıyoruz. Çalışanlarımızın her birinin gelişimi bizim başarımız için esastır. İlham verici ve ödüllendirici bir çalışma ortamı sağlayarak, kalite, tutarlılık ve yeteneğin sürekliliğini sağlıyoruz.

Her çalışanı en uygun iş ile eşleştirmeye ve kapsamlı eğitim programları ile gelişimlerine katkı sağlamaya özen gösteriyoruz. ATÜ Duty Free eğitim merkezimiz, personelimizi ve yöneticilerimizi yetiştirmek ve geliştirmek için özel olarak kurulmuştur. Buradaki eğitimler arasında, kategori yönetimi, müşteri hizmetleri, satış teknikleri, liderlik ve misafirperverlik konusunda personel gelişimi, satış teknikleri ve uluslararası kültürler yer almaktadır. Eğitim merkezimizin, giderek daha talepkar olan ve değişen havaalanı sektöründe, personelimizin ve verdiğimiz hizmetin kalitesini artıracağına ve bize büyük bir rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.

En iyi çalışanları her zaman ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Firmamızın kalp atışı olarak gördüğümüz çok basit bir sloganımız var: ‘Mutlu Çalışanlar, Mutlu Müşteriler, Mutlu ATÜ Duty Free’.

İşimiz, sahip olduğumuz değerler ile tanımlanır. Biz dürüstlük ve bütünlüğe inanıyoruz, değişime uyum sağlayabiliyor, birbirimize değer veriyoruz ve herkesin söz sahibi olduğu bir ekip olarak hareket ediyoruz. Biz bir aileyiz.