ATÜ Duty Free

İlk günden itibaren hedefimiz, geleneksel modellerden uzaklaşarak hitap ettiğimiz müşterilerin ilgisini çekecek kaliteli satış alanları yaratmak olmuştur.

Biz, yenilik ve değişime büyük önem veriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için gerçekleştirdiğimiz detaylı pazar araştırması ve müşteri davranışları analizi sonucunda, havaalanı müşterilerinin değişkenliğinin ve onlara yapacağımız yatırımın dinamik ve sürekli bir yatırım olduğunun farkındayız. Mağaza tasarım ve konseptlerimizi, verdiğimiz hizmetleri ve değişen müşteri profillerinin taleplerini karşılayan uluslararası markaların seçimini sürekli olarak detaylandırıyoruz.

Çeşitli kanallar aracılığıyla müşterilerimizin sesine kulak veriyoruz ve bu bulgular doğrultusunda hareket ediyoruz. Mağazalarımızda müşterilerimizin hem yerel ürünler, hem de uluslararası markaların çeşitli ürünlerini görmek istedikleri bilinciyle hareket ederek, bu beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.

Ana duty free mağazalarımız, oldukça göz alıcı ve hizmet açısından beklentilerin üzerinde olan mağazalardır. Zeminden tavana kadar, mağazalarımızda daha iyi tasarım, aydınlatma, renk detayı, ulaşılabilirlik, geniş ürün yelpazesi sunumuna verdiğimiz önemi yansıtan konseptler geliştiriyor ve bu benzersiz ortamı, verdiğimiz profesyonel müşteri hizmetleri ile destekliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her operasyon noktasında o bölgeye özel olarak geliştirdiğimiz uygulamalar kullanıyoruz.

Klasik duty free mağazalarımız ve marka butiklerimizde kullandığımız mimari tasarımlar ve ürün sunum konseptleri, yolcuların seyahat gerginliklerinden kurtulmasını ve rahatlamasını sağlamak ve onlara ana caddede yaptıkları rahat bir alışveriş gezintisi hissini vermek için oluşturulmuştur. Kişisel beklentilere dahi cevap verebilen, akılda kalıcı ortamlar yarattığımıza inanıyoruz. Mağazalarımızda yaratmak istediğimiz etki, müşterilerimizin seyahat deneyiminin en keyifli anını oluşturmaktır. Biz, yalnızca bir alışveriş ortamı değil, tüm müşterilerimiz ile kişisel olarak iletişim halinde olmayı ve onlarla aramızda bir bağ oluşturmayı tercih ediyoruz.

Özel Konsept Mağazalar

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için araştırmalar yapıyor ve yepyeni konsept mağazalar oluşturuyoruz.

İstanbul Havalimanı’nda, Old Bazaar adını verdiğimiz 1250 m2‘lik ve 850 m2’lik bir mağaza oluşturduk. İstanbul’un dünyaca ünlü Kapalı Çarşısı’ndan esinlenerek oluşturduğumuz bu benzersiz mağazamızda, özel olarak tasarlanmış bir ortamda Türkiye’nin zengin kültürel mirasını yansıtan 2000’e yakın yerli ürün sunuyoruz. Old Bazaar, Türkiye’ye özel tarihi bir mekan duygusu da veriyor.

Tiflis Havalimanı’nda Gürcistan Şarapları Mağazası, geleneksel Gürcistan mimarisini yansıtacak şekilde tasarlanmış ve en iyi Gürcistan şaraplarını tatmak ve satın almak için yolculara geniş bir seçenek sunan 275 m2’lik benzersiz bir mağazadır.

Ürün Kategorileri

Profesyonel bir işletme olarak, her bir yolcumuzun mağazalarımızda kendi bireysel zevklerine uygun bir şeyler bulabileceği bir ürün yelpazesi oluşturmak bizim için stratejik bir öneme sahiptir. Her bir ürün kategorisi, alışveriş eğilimleri ve değişen müşteri ihtiyaçlarına uyumluluk açısından düzenli olarak analiz edilir.

Mağazalarımızdaki ürün kategorileri parfüm ve kozmetik, içki ve sigara, şekerleme, tekstil ürünleri, aksesuarlar, oyuncak, yerel ürünler ve hediyelik eşyalardan oluşuyor. Müşterilerimize her segmentten ürünlerin dahil edildiği marka çeşitliliği sunuyoruz.

Parfüm ve kozmetik
Parfüm ve kozmetik
Dünyanın en iyi ve en çok talep edilen kozmetik markalarından bir yelpaze sunuyoruz. Özel eğitimli satış personelimiz, ürünlerle ilgili herhangi bir soruyu cevaplamak ve tavsiye vermek için gerekli tüm donanıma sahiptir.
İçki ve sigara
İçki ve sigara
Dünyaca ünlü şaraplar, alkollü içki ve sigara markaları, lüks puro ve tütün ürünleri için özel olarak tasarlanmış bir alan dahil olmak üzere, cazip konseptler aracılığıyla müşterilerimize sunulmaktadır. En çok satan alkollü içkiler, yerel markalar ve özel duty free ürünlerinden oluşan bir geniş portföy sunuyoruz.
Çikolata ve şekerleme
Çikolata ve şekerleme
Bu kategorideki ürün yelpazemizin oldukça geniş olmasına özen gösteriyoruz. Çikolata ve şekerleme kategorisindeki ürünler tüm yaş gruplarına hitap etmek üzere, hem tatil amaçlı hem de iş seyahatlerinde tercihe uygun olarak listelenmiştir.
Tekstil ürünleri ve aksesuarlar
Tekstil ürünleri ve aksesuarlar
Büyüyen bir kategori olarak, hem ana duty free mağazalarımızda hem de diğer butiklerimizde giyim, çanta, güneş gözlüğü, saat ve takılardaki son trendleri sunuyoruz.
Oyuncaklar
Oyuncaklar
Biz, hem genç hem de kendini genç hisseden’ müşterilerimize keyifli bir alışveriş deneyimi sağlamak için dünyaca tanınmış oyuncak markalarının ürünlerinden geniş bir seçenek sunuyoruz.
Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar
Yöresel ürünler ve hediyelik eşyalar
Çok ilgi gören diğer bir alan da, operasyonlarımızın yer aldığı ülkelerin yerel kültürü, gıda ürünleri ve el sanatları ile ilgili derin bir geçmişe götüren yerel ve geleneksel ürünlerin geniş bir yelpazesini sunduğumuz yöresel ürünler ve hediyelik eşya kategorimizdir.

İşbirliği Yaptığımız Markalar

İşbirliği yaptığımız markalara güveniyoruz. Bir işletmeci olarak başarımızın marka ve ürünlerin en doğru şekilde bir araya getirilmesini sağlamakla doğru orantılı olduğunu ve müşterilerimizin de beklentisinin bu yönde olduğunu biliyoruz. Sektör trendlerinden yararlanmak için hızlı ve dinamik hareket etmek zorundayız. Mağazalarımızda 400’den fazla üreticiye ait yaklaşık 1000 uluslararası markanın 35.000 farklı ürününü sunuyoruz.

Ürün çeşitliliği önemli bir unsurdur. Bu sebeple müşterilerimize lüks markalar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda, en son trend ürünleri bünyesinde barındıran markaları da yelpazemize alıyoruz.

Beraber çalıştığımız markalar, ürünlerinin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve satışının en uygun ortamda gerçekleştirilmesi konusunda bize güvenir. Birçok markanın ulusal lansmanı için ATU mağazalarını seçmesinden onur duyuyoruz.

Büyük Türk markalarının yanı sıra, dünyanın en tanınmış markalarının da havaalanı operasyonlarını gerçekleştirmek için bize güvenmesinden özellikle gurur duyuyoruz.

35,000 ürün
1000 marka
400 tedarikçi
Duty Free

Duty Free sektöründe, havalimanı müşterileri en sevdikleri markaların ürünlerine kolayca ulaşabilmek ve bu ürünleri en avantajlı fiyatlarla satın alabilme ayrıcalığına sahip olmak istiyorlar.

Sürdürülebilirlik

  • Tamamen Çözünebilir Plastik Katkı Maddeleri (TDPA) teknolojisinden yararlanarak yapılan doğada % 100 geri dönüşümlü, çevre dostu alışveriş çantaları tedarik ediyoruz- EPI sertifikalı çözünebilir poşetler kullanan ilk duty free işletmecisiyiz.
  • Müşterilerimize geri dönüşümlü çevre dostu fiber çantalar sunuyoruz – “Gezegenimi seviyorum” konseptli ürünlerimizi minimum maliyetle, ödeme noktalarına en yakın konumda sergiliyoruz.
  • Mağaza ve ofislerimizde plastik, kağıt ve metal için geri dönüşüm kutuları kullanıyoruz.
  • Doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına dayalı olarak biyolojik çeşitlilik konusunda bilinçlendirmeyi ve Türkiye’nin eşsiz doğa mirasının korunmasını amaçlayan “Türkiye’nin Canı” İsimli WWF kampanyasının destekçisiyiz.
  • Şirketimiz içinde de çevreci yaklaşımın benimsenmesi için WWF-Türkiye tarafından başlatılan, ATÜ Duty Free “Yeşil Ofis Projesi” hayata geçirildi. Çalışan farkındalığı yaratmak, ofis malzemeleri, atık yönetimi ve enerji tüketiminin kontrol altında tutulması burada önemli faktörlerdendir.