Uçuşunuz için Sekiz Güzellik Dokunuşu

 

eight-beauty-hackstr

Uzun Uçuşlarınız için Sekiz Güzellik Dokunuşu

Kısa bir uçuş bile, yolculuğunuzdan çok yorgun bir şekilde ayrılmanıza neden olabilir.  Bunun sebebi uçaktaki zorlu çevre koşullarının cildinizde ve vücudunuzda su kaybına yol açmasıdır. Havadaki nem oranının düşük olması, uçak içindeki hava ve ultraviyole ışınlar bu koşullardan bazılarıdır.

Bu yüzden sizin için koltuğunuzda uygulayabileceğiniz bir güzellik dokunuşları listesi hazırladık. Artık kalkıştan inişe kadar – ve 35.000 fit yükseklikte koltuğunuzda otururken bile – mükemmel görünmeniz ve hissetmeniz daha kolay.

  1. Daha Fazla Su İçin

Mutlu yolculuk, bol su tüketilen yolculuk demektir. İyi bir başlangıç için uçuşunuzdan önce iki bardak dolusu su için ve havada kaldığınız süre boyunca her saatte bir 250 ml. kadar su içmeye devam edin. Uçağa binerken yanınıza bir su şişesi alın ve uçuş görevlisinin yaptığı her anonsta bir yudum için.

  1. Göz Kreminiz Yanınızda Olsun

Göz kapaklarınız ve çevresindeki hassas cilt uçuşta nem kaybına karşı özellikle duyarlıdır. Uçağa bindiğinizde göz kreminizle göz çevrenizi canlandırın ve seyrettiğiniz her filmin ardından (yaklaşık iki saatte bir) bunu tekrarlayın.

  1. Bir Serum Uygulayın

Her yerde nemlendirici yüz serumlarıyla karşılaşmamızın bir sebebi var. Bu serumların formülündeki konsantre besleyici ve anti-oksidanlar, yüksek irtifada maruz kalacağınız radyasyonun etkisini azaltmanızı sağlayabilir. Uçağa binmeden önce temizlemenin ardından nemli cildinize birkaç damla serum uygulayın. Ve havada kaldığınız sürece her 2-3 saatte bir yeniden serum uygulamaya devam edin.

  1. Gözeneklerinizi Açın

İşte harika bir kural: Uçağa hiçbir zaman makyajlı bir yüzle binmeyin. Yapmanız gereken bu kadar basit. Kuru kabin havası tıkanmış gözenekleri daha beter yapar.

Bununla beraber yine de hiç makyajsız dolaşamıyorsanız (bizim gibi) normal fondöteniniz yerine daha hafif bir fondöten veya bir BB kremi kullanın.

  1. Esas Önemli Olan Koruma Faktörü

Uçaktayken güneşe daha yakınsınız, bu yüzden güneşliklerinizi kapalı tutun. İnanmayacaksınız ama uçuş sırasında da güneşten yanabilirsiniz. Güneşten koruyan ürünlerle yüzünüzü ve kollarınızı koruyun.

  1. Yapabiliyorsanız, Mümkün Olduğunca Uzun Uyuyun

Buna güzellik uykusu denmesinin bir sebebi var. Siz biraz kestirirken vücudunuz cildinize kan akışını artırır. İşte bu nedenle doğal bir parıltı ile uyanırsınız. Kestirme fırsatlarından yararlanmak, hücre yenilenmesini destekler ve bu da cildinizin uçakta maruz kaldığı çevresel değişiklikleri atlatmasını sağlar.

  1. Tırnak Derilerinize Bakım Yapın

Kuru kabin havası, tırnaklarınızın çevresinde bulunan derideki nemi alıp götürür ve tahrişe yol açar.  Neyse ki dudak merheminiz tırnak derisinin bakımı için de işe yarıyor. Rahat seyir irtifasına ulaştıktan sonra her 2-3 saatte bir tırnaklarınızın dibine bir miktar koyarak uygulayın.

  1. Stresten Uzak Durun. Mutlu Bir Yolculuk Yapın.

Muhteşem hissetmemenizin birinci sebebi strestir. Bu cildiniz için de, vücudunuz için de, keyfiniz için de kötüdür.

Türbülans sırasında bile, başparmağınızla işaret parmağınız arasına basınç uygulayarak gerilimi mümkün olduğunca azaltın.